Obsah publikace Mezinárodní management v hudebním sektoru je strukturován od obecného ke konkrétnímu. Nejprve jsou popsány základní termíny a progresivní trendy v mezinárodním managementu, poté jsou analyzována specifika mezinárodního hudebního managementu – definovány pracovní pozice, jejich vztahy. Následují konkrétní poučení o smluvních náležitostech. Odborné oborové detaily z oblasti ekonomiky, práva, personalistiky apod., k nimž lze nalézt speciální rozsáhlou literaturu, jsou řešeny formou odkazů. Závěrečná kapitola shrnuje specifika českých zemí. V příloze čtenář nalezne praktické vzory smluv a seznam anotované literatury. Přínosem publikace je, že autorský tým – editorka a autorka PhDr. Lenka Dohnalová, PhD., Prof. PhDr. Jiří Štilec, CSc. a Mgr. Gabriela Boháčová, zúročují nejen své vzdělanostní know-how, ale i své praktické zkušenosti z managementu a produkce jak v nahrávacím průmyslu, tak provozu živého umění. „Tým zpracoval téma tvůrčím způsobem a dal tím vzniknout první publikaci v českém jazyce, která integruje klíčové principy fungování globálního hudebního trhu s mnoha postřehy a reáliemi z českého prostředí,“ okomentovala ve své recenzi doc. ing. MgA. Lucie Pešl Šilerová, Ph.D.
V roce 2018 vydal IDU mimo této ještě další tři elektronické publikace. Dvě studie v edici Český tanec v datech se věnovaly postupně Současnému tanci (č. 3, autorka Jana Návratová) a Novému cirkusu a nonverbálnímu divadlu (č. 4, autoři Veronika Štefanová. Alexej Byček), publikace Potenciál módního sektoru ČR: Módní design - stav a potřeby (Zuzana Mandic, Viola Fetisové, Nora Jelínek) přináší ucelený popis současné infrastruktury, výzev a návrhů na využití potenciálu současné české módy.
Publikace Mezinárodní management v hudebním sektoru vyšla v rámci institucionální podpory výzkumu IDU Ministerstvem kultury ČR v letech 2017-18. Publikaci ke stažení najdete zde, veškeré elektronické publikace také na internetovém knihkupectví prospero.divadlo.cz.