Andrea Dudková, Jan Matýsek a Anna Chrtková zvítězili se svou koncepcí Praha není Česko, ve které tematicky narážejí na nutnost ukázat autentické prostředí České republiky mimo hlavní město. Projekt si zároveň klade za cíl upozornit na centralizaci umění směrem do Prahy.
Návštěvníci PQ se stanou turisty vyjíždějícími za autentickým dědictvím České republiky. Expozice se promění v cestovní kancelář, která zprostředkuje osm zájezdů na český venkov a periferii. Stopy výletníků povedou do (nejen) středočeských vesnic a jejich blízkého okolí, s cílem poznávat lokální kulturu, přírodu a zprostředkovávat setkání a seznámení jindy velice rozdílných sociálních skupin. Tvůrci chtějí pomocí jednotlivých výletů vytáhnout „turisty“ mimo jejich sociální bubliny.
Projekt Praha není Česko reaguje na odtrženost malých lokálních center či vesnic a jejích obyvatel od hlavního města, na často velmi hlubokou názorovou propast mezi obyvateli velkoměst a venkova. Vyvedením návštěvníků PQ mimo Prahu se chce kolektiv pokusit o dialog a s reálným prostředím, skutečnými lidmi. Základní myšlenkou bylo dostat umění (často širokou veřejností vnímané jako „elitářské“) ven z velkoměstských galerií a divadel a napojit ho na lokální úroveň. V podobě poznávacích výletů má koncept potenciál stát se platformou pro oboustrannou výměnu zkušeností mezi autory, návštěvníky („turisty“) a veřejností (obyvateli měst a vesnic mimo Prahu).
Kolektiv INTELEKTRURÁLNĚ chce do svého konceptu zapojit studenty a absolventy dalších českých uměleckých vysokých škol. Vedení scénografických či intermediálních ateliérů bude v nejbližší době osloveno s nabídkou spolupráce. Studenti by měli vytvořit společně s vybranými odborníky část výletů.