Ochočte si umělou inteligenci (30. května)
Umělá inteligence (AI) hýbe světem a aplikace AI se začínají využívat napříč profesemi včetně těch kreativních. Nástroje jako ChatGPT dnes dokážou věci, které můžou působit fascinujícím i děsivým dojmem a také mění naše vnímání kreativity a tvůrčího procesu.
Workshop připravený pro profesionály z oblasti kultury povedou lektoři vzdělávacího projektu Aignos. Nejdřív projdeme nejdůležitější teoretické základy – co by měl o umělé inteligenci vědět každý. Pak se podíváme na to, jak konkrétně nám nástroje generativní AI můžou sloužit jako užitečné pomůcky a v čem naopak spočívají jejich omezení a rizika. Chybět nebudou konkrétní praktické ukázky a tipy, které si budete moci i sami vyzkoušet. Nezapomeňte si notebook!
Lektoři
Ondřej Hrách
Vystudoval translatologii na FF UK se zaměřením na strojový překlad a poté působil jako lingvista v oblasti konverzační AI – v úspěšném akademickém týmu Alquist a ve firmě PromethistAI, vyvíjející chytré digitální persony zaměřené na oblast well-beingu. Spolu s Martinem Richterem založil vzdělávací projekt Aignos. Kromě toho se dlouhodobě věnuje svému unikátnímu lahvově-hudebnímu projektu Flaškinet.
Martin Richter
Spoluzakladatel vzdělávacího projektu Aignos zaměřeného na šíření digitální gramotnosti o umělé inteligenci. Od roku 2016 pracuje jako UX a UI designér. Věnuje se využití AI aplikací ve startupovém prostředí a kreativních oborech. S týmem obsadil druhé místo na inovačním hackathonu Robothon věnovaném řešení výzev dnešní doby pomocí AI. V rámci studií na UK se zabývá vlivem AI na mediální prostředí.
Doba trvání: 10–14 hod
Cena: 480,-
Workshop proběhne paralelně na dvou pracovištích IDU. Místo konání Vašeho workshopu je napsáno na vstupence.
Místo konání: Institut umění – Divadelní ústav, Nekázanka 16, Praha 1 NEBO Celetná 17, Praha 1
Jak řídit velké kulturní projekty (25. září)
ZMĚNA TERMÍNU - WORKSHOP BYL Z TERMÍNU 23. KVĚTNA PŘESUNUT NA 25. ZÁŘÍ!
Moderní doba přináší efektivní metody spolupráce při činnosti neziskových a kulturních organizací. Projektové řízení, strategické plánování, time management, supervize, profesionalizace a co si můžeme odnést z řízení velkých projektů nadnárodních firem?
To jsou oblasti, kterým se Lukáš bude věnovat v rámci svého workshopu. První část bude věnována příkladům z jeho vlastní zkušenosti s řízením nadnárodních projektů pro společnost Red Bull a zároveň řízením neziskových projektů v ČR. Během workshopu představí nástroje, se kterými pracuje a postupem nastavování funkčních procesů při implementaci projektů. Prostor bude věnován i tvorbě samotné strategie a celkovému nastavení projektu/organizace. V druhé části workshopu si budou moci účastnici vše vyzkoušet a aplikovat na svůj vlastní projekt.
Před samotným workshopem vám bude zaslán dotazník, díky kterému bude workshop zaměřen na témata, která pro vás budou relevantní.
Lektor
Lukáš Černý
Lukáš již při studiu vysoké školy začal působit jako projektový manažer mezinárodních projektů ve více než 50 zemích pro centrálu společnosti Red Bull a založil svoji první firmu – Silent Disco Česká republika. Byl spoluzakladatelem akce Korzo Národní a spolku Díky, že můžem, ve kterém působil do roku 2021 jako jeho předseda. V roce 2019 koordinoval oslavy 30. výročí sametové revoluce v Praze v rámci platformy Festival Svobody. V současnosti se věnuje vedení firmy Space Makers s.r.o., se kterou realizuje hybridní eventy na inovativních digitálních platformách pro velké značky z celého světa a za poslední dva roky zrealizoval více jak 100 virtuálních světů. Je manažerem koordinačního týmu kandidatury Českých Budějovic na titul Evropského hlavního města kultury v roce 2028, se kterým postoupili společně s Broumovem do finálního kola soutěže.
Doba trvání: 10–14 hod
Cena: 480,-
Místo konání: Institut umění – Divadelní ústav, Nekázanka 16, Praha 1
Kontakt: Barbora Slaběňáková, barbora.slabenakova@idu.cz
Workshopy pořádá Akademie IDU, vzdělávací program na zvyšování dovedností (strategické plánování, marketing, leadership, fundraising, projektové řízení, kreativní myšlení) nezbytných pro efektivní řízení kulturních organizací. Všechny aktuálně pořádané kurzy najdete na webu Akademie IDU.